100 let

Když nám bylo 100 let...

Na rok 1985 připadlo sté výročí od založení základní organizace proto bylo uskutečněno několik zajímavých akcí. První byla soutěž v požárním sportu na zdejším hřišti pod názvem „Setkání nejlepších družstev okresu“ zde družstvo mužů obsadilo třetí místo. V měsíci květnu bylo nedaleké okresní město Třebíč postižené velkou povodní do okresního města byl vyslán i náš sbor s třinácti členy a strávili tam dva dny. Další akcí bylo námětové cvičení na velkokapacitní kravín v obci Příložany 17.července1985. V měsíci srpnu bylo pořádáno jaroměřické posvícení v sobotu 10.srpna 1985 bylo vše nachystáno v zámeckém parku, ale jelikož o půl osmé večer přišla průtrž mračen bylo vše přestěhováno do sokolovny, kde k tanci a poslechu hrála hudba „Lůčanka“ a skupina „Arcus“. V neděli se počasí umoudřilo a posvícení pokračovalo estrádou Josefa Kobra „Co se škádlívá to se rádo má“ v zámeckém parku, večer zde byla zábava se skupinou „Stavkon“ . V roce stého výročí byl zakoupen dopravní automobil značky Avia DVS 12 A-31. V tomto roce bylo v organizaci evidováno 61 členů, 38mužů, 13žen a 10 starších žáků.